AKTUALITY
6.1.2008 >> Tipsport liga 2008: Spartak Trnava - Inter Bratislava 3:0

Spartak Trnava - Inter Bratislava 3:0 (2:0)
Tipsport liga 2008 - 1. zápas, 6.1.2008, umelá tráva na Pasienkoch

GÓLY: 18. Hlavatovič, 33. Bernáth, 64. Kopačka, ŽK: Zachariáš, rozhodoval: Trutz, 300 divákov.

SPARTAK: Kamesch (46. Hrdina) – Pončák, Jakubička, Djurovič, Zachariáš (75. Cíferský) – Hlavatovič, Michalík, Kopačka, Barčík (65. Sedlák) – Filipovič, Bernáth. Tréner: J. Mazura.

INTER: Krnáč - Čikoš, Ševela, Húšťava, Kotuľa - Szegedi, Majerník, Zrubec (46. Kiss), Tužinský - Majtán (60. Kuba), Augustín (46. Petrán). Tréner: V. Koník.

Niekoľko fotografií zo zápasu je k dispozícii vo fotogalérii a ešte viac na tejto stránke. Pozrieť si môžete aj reportáž televízie TA3.

Zápas dosť ovplyvnilo počasie, keď vytrvalo pršalo pri bode mrazu, v dôsledku čoho sa stal umelý trávnik klzkým. Čo robiť mali aj diváci, keďže tribúny boli pokryté vrstvou poľadovice.
Napriek ťažkému terénu sme najmä v prvom polčase videli dobrý behavý a kombinačný futbal, pričom mierne navrch mali žltočierni. Trnava veľmi účinne vyrážala do brejkov a Inter trestala. Podarilo sa jej streliť dva góly, na druhej strane vo vyložených príležitostiach neuspeli Majtán a dvakrát Augustín.
V druhom polčase Inter poľavil, snaha o zníženie však zostala. Tú definitívne pochoval gól Kopačku, ktorý sa najlepšie zorientoval po rohovom kope. Trnava už potom udržalo víťazstvo rozdielom triedy, aj keď skórovať mohli po úniku Szegedi, ďalej Petrán či hlavičkou Ševela. Výsledok je pre Inter krutý.
Pri hodnotení hráčov je potrebné zdôrazniť, že zlyhali útočníci, ktorí sa aj dostali do tutoviek, ale trestuhodne ich zahodili. V zápase príjemne prekvapili posily: v obrane Húšťava a v ofenzívnej činnosti Szegedi, ktorý sa prezentoval hlavne svojou rýchlosťou pri únikoch. Vyložene nesklamal nikto. Na tribúne sa v civile objavil aj Petr Musil, ktorého kroky by mohli smerovať opäť na Inter.

O 13:00 sa hral aj druhý zápas.
Artmedia Petržalka - 1. FC Brno 3:1 (3:0)
Góly: 10. Gajdoš, 19. Halenár (11 m), 36. Urbánek - 59. Pavlík (11 m), 400 divákov.

Najbližšie sa stretnú vo štvrtok 10. januára o 13:00 Artmedia Petržalka s Interom Bratislava a v sobotu 12. januára taktiež o 13:00 Spartak Trnava s mužstvom 1. FC Brno.