AKTUALITY
26.1.2008 >> Inter Bratislava - FC Vysočina Jihlava 4:1

Inter Bratislava - FC Vysočina Jihlava 4:1 (0:0)
Prípravný zápas, 26.1.2008, umelá tráva na Pasienkoch

GÓLY: 61. Majerník, 69. Augustín (11 m), 70. Mezovský, 83. Zrubec - 89. Faldyna, 50 divákov.

INTER: Krnáč – Tarek, Ševela (46. Majerník), Šedivý, Kotuľa (46. Čikoš) – Petrán (56. Mezovský), Horváth (61. Kiss), Guľa (46. Zrubec), Szegedi (61. Augustín) – Majtán, Kuba (46. Tužinský).

JIHLAVA: Štěpanovský – Veselý, Gába, Vepřek, Cihlář – Schneider, Lovětínský, Sláma (60. Dupal), Böhm (60. Faldyna), Pacholík – Rabušic (46. Šamánek).

Za slnečného, ale veterného počasia nastúpili obe mužstvá na priateľský zápas. Hostia boli zdecimovaní maródkou, v drese žlto-čiernych nastúpili aj Šedivý a Guľa.
Prvých 60. minút zápasu bolo viac-menej nudných, hra bola vyrovnaná, ale s minimom šancí na oboch stranách. Potom však prišiel gólostroj domácich. Interisti zahrávali priamy kop, center sa dostal až k Majerníkovi a ten hlavičkou preloboval brankára. O osem minút sa rútil na brankára Jihlavy Majtán, bol faulovaný Veselým a z následnej penalty skóroval Augustín - 2:0. Krátko po zahratí si nerozumel Vepřek s Cihlářem, Mezovský vypichol loptu, obišiel obrancu i brankára a s prehľadom skóroval do prázdnej brány. Jihlavčanom dochádzali sily a vytvárali si len náznaky šancí. Naopak, Inter tvoril a v 83. minúte Tužinský kolmicou nádherne vysunul Zrubca, ktorý zvyšoval už na 4:0. V samotnom závere obrana nachvíľu poľavila, čo využil Faldyna a zaznamenal aspoň čestný úspech hostí. Pre Jihlavu však je výsledok krutý, lebo počas 60 minút držali krok so žlto-čiernymi a výkonom nezaostávali za predvedeným výkonom Brna z Tipsport ligy. Interu vyšla posledná polhodinka, keď celé mužstvo podalo veľmi slušný výkon. Škoda len zbytočného gólu v závere...

V utorok Inter odohral ďalší prípravný zápas. Nad rezervou Petržalky vyhral 5:1 po polčase 2:0, keď za žlto-čiernych skórovali dvakrát Kuba, Hodek, Tarek a Majtán.