16.2.2008 >> Inter Bratislava - AS Trenčín 4:1

Prípravný zápas, 16.2.2008, Pasienky

GÓLY: 4. a 38. Majtán, 44. Augustín, 45. Tužinský - 25. Depetris, 45 divákov.

INTER: Krnáč – Tarek, Šedivý , Ševela, Čikoš – Petrán (76. Mezovský), V. Horváth (72. Guľa), F. Kiss, Tužinský – Augustín, Majtán (76. Chlebo).

Stiahnuť si môžete reportáž televízie TA3.

Vo veternom a mrazivom počasí musel prvý polčas zahriať každého interistu. Už v 4. minúte domáci pekne na jeden dotyk zakombinovali, Kiss skvele vysunul Majtána, ktorý v šestnástke nezaváhal a prudko zavesil. Žlto-čierni predvádzali prvých 20. minút pohľadný futbal. Z ničoho-nič však udreli hostia. Slabučký center z pravej strany doskákal až do malého vápna, kde sa najlepšie zorientoval Depetris a bolo vyrovnané. Trenčín trochu ožil, avšak do konca polčasu už Krnáča neohrozil. Interisti sa otriasli a v 38. minúte bolo 2:1, keď Majtán excelentnou hlavičkou nedal šancu brankárovi hostí. To však nebolo všetko. Minútu pred polčasom Augustín dostal nádhernú loptu, obrancovia zle zahrali ofsajdovú pascu a tak sa rútil sám na gólmana Trenčína, ktorého rutinérsky obišiel a do prázdnej brány zvyšoval na 3:1. Prakticky hneď po výkope obrana Interu zachytila rozohrávku, kolmicu dostal do behu Tužinský, ktorý z desiatich metrov prepálil všetko, čo mu stálo v ceste. Do kabín sa tak išlo za stavu 4:1.
Druhý polčas hral Inter proti silnému vetru, takže šancí si veľa nevytvoril. Oproti dvom domácim si hostia vytvorili tri či štyri vyložené príležitosti, všetky však zlikvidoval Krnáč, ktorý mal aj šťastie, keď osamotený Trenčan nastrelil žrď, od ktorej lopta smerovala do náruče gólmana žlto-čiernych. Druhý polčas bol o triedu horší ako prvý - najmä preto, že hostia prejavili málo snahy a bojovnosti, pritom mohli využiť, že Inter musel bojovať tak proti nim ako aj proti prudkému vetru. Corgoňligista úplne sklamal, prvoligista najmä v prvom dejstve príjemne prekvapil.

Inter odohral ešte ďalšie prípravné zápasy:

9.2.2008
Sigma Olomouc - Inter Bratislava 2:1 (1:0)
GÓLY: 16. Hudec, 52. Bueno – 75. Szegedi, 400 divákov.
INTER: Krnáč – Tarek, Pet. Majerník, Šedivý, Kotuľa – Petrán, Szegedi, V. Horváth, Zrubec, Tužinský – Majtán. V druhom polčase striedali Mezovský, Guľa a Augustín.

13.2.2008
Inter Bratislava - HFK Olomouc 0:0 (0:0)
INTER: Krnáč – Čikoš, Šedivý (59. Pet. Majerník), Zavaterník, Kotuľa – Petrán, V. Horváth, F. Kiss (75. Zrubec), Szegedi (80. Kučera) – Augustín, Chlebo (68. Mezovský).

Posledný prípravný zápas odohrá Inter v sobotu 23.2.2008 o 17:00 s mužstvom ZTS Dubnica nad Váhom na súperovom trávniku.

Hneď prvý marcový víkend sa rozbieha ligová súťaž. V nedeľu 2.3.2008 nastúpi Inter o 10:30 v Michalovciach a o týždeň v sobotu 9.3.2008 privíta na Pasienkoch Humenné, taktiež o 10:30.